Зробити безкоштовний сайт з uCoz
2015р
MENU

   Мій Обертин!!!

 Як в час заручин навесні,

    Білієш цвітом воскресіння,

    Для мене рідний ти завжди

    Для мене ти одне спасіння.

     Обертин - селище міського типу, колись місто над річкою Чорнявою. Вперше в письмових джерелах Обертин згадується у 1416р., коли він називався Подмертин і належав бояринові Василеві Тептуковичу. В середині XVI ст. король Зигмунд- Август дозволив шляхтичеві Миколі Дзецертовському розширити Подмертин до значення форталізації, і відтоді він став називатися містечком Ніголшів.  

       Тоді ж йому було надано Магдебурзьке право з відповідними привілеями та обов'язками.
За легендою Ніголшева "обернулася" на Обертин у 1531 р., коли на тутешніх полях відбулася вікопомна битва з військами молдовського володаря Богдана, якого розгромив польський гетьман Ян Тарновський. Цим поклали край експантській політиці цього ставленика турецького хана на Покутсько - Галицькій землі. За поданням польських істориків жертви тої битви залишились похованими в урочищах Могилах, де поляки були поховані в західному, молдавани - в східному кутах цього поля. В даний час на цьому місці поставлений пам'ятний хрест.

     

   

        Селище також має свій герб. 

     Згідно з привілеєм, виданим королем Августом III у 1746 p., гербом міста Обертина ставав родовий знак його власників графів Скарбеків -"Абданк" (відомий також як "Скарбек" або "Скуба"): на червоному тлі - срібний усічений двічі переламаний пояс (фігура, подібна до латинської літери "W"). 
      За легендою, яку наводив у середині XIX ст. О. Лакієр, символіка герба нібито походила від поєднання чотирьох латинських літер "V", які виступали скороченням девізу "Veritas, Victoria, Virtus, Vita" (у перекладі з латини - "істина, перемога, мужність, життя"). Насправді символіка герба "Абданк" походила від архаїчного печаткового знаку (пізніше "геральдизованого"), корені якого, ймовірно, сягають ще дохристиянського минулого. 
       На межі ХІХ-ХХ ст. наданий 1746 р. обертинський герб призабуто. Містечко користується "печаткою з гербом Галичини". Як свідчать тогочасні відбитки цієї печатки її символіка була трохи складнішою: розділений щит із поєднанням крайового герба Королівства Галичини та шляхетського герба "Калінова" (на червоному тлі - срібна стріла із золотим наконечником та роздвоєним оперенням, обтяженим двома золотими шестикутними зірками), що належав колись іншим власникам Обертина - родині Калиновських.